Mort znalazł papierosy za ponad 100 tysięcy

Na terminalu odpraw w Koroszczynie funkcjonariusze celni z komórki zwalczania przestępczości skontrolowali samochód ciężarowy na lubelskich numerach rejestracyjnych. W działaniach mundurowym pomagał pies szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych – chesapeake bay retriever Mort.

Czworonóg  zainteresował się przednią ścianą naczepy oraz kołami zapasowymi pojazdu. I to stamtąd celnicy wydobyli 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kierowca ciężarówki – 31-letni mieszkaniec województwa lubelskiego – przyznał się do próby przemytu. Czeka go teraz postępowanie i wysoka grzywna.

Celnicy zajęli papierosy o rynkowej wartości około 130 tys. zł oraz stanowiący dowód przestępstwa pojazd z naczepą wart 120 tys. zł.

Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Trzy dni wcześniej funkcjonariusze celni ujawnili w Koroszczynie papierosy o wartości 100 tys. zł. Również wtedy towar skrywała przednia ściana naczepy. Kontrabandę ujawniono po prześwietleniu pojazdu urządzeniem rentgenowskim.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza