Kontener z papierosami za pół miliona

Mundurowi znaleźli papierosy w piątek (19.08.) podczas kontroli pociągu towarowego z Białorusi. Tytoniowa kontrabanda zapakowana była do osiemdziesięciu kartonowych pudeł  i ukryta w jednym z kontenerów. Aby wydobyć całość nielegalnego towaru  konieczny był rozładunek. Po jego zakończeniu okazało się, że nieznani sprawcy usiłowali przemycić do Polski 40 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich wartość rynkową mundurowi oszacowali na ponad pół miliona złotych. 

Ustalaniem okoliczności zdarzenia i winnych próby przemytu zajmuje się Urząd Celny w Białej Podlaskiej.


To już kolejny raz, jak przemytnicy usiłują wykorzystać kontener z legalnym towarem do nielegalnego przewozu papierosów. Niespełna miesiąc temu (25.07.) funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej z Terespola w podobnych okolicznościach  przechwycili 32,5 tys. paczek nielegalnych papierosów. 


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza