WYPADEK PARALOTNIARZA

Mężczyzna, który z nieustalonych do tej pory przyczyn stracił panowanie nad paralotnią,                     spadł na zadrzewiony teren, doznając złamania lewej nogi oraz ogólnych potłuczeń. 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj późnym popołudniem.  Policja została o nim poinformowana przez Pogotowie Ratunkowe, które wezwał na miejsce przypadkowy świadek wypadku. 

Świadkowie, którzy jako pierwsi znaleźli rozbitą motolotnię, pomogli wydostać się z niej rannemu pilotowi. Sytuacja była o tyle groźna, że na mężczyznę wylewało się paliwo z rozszczelnionego zbiornika.  Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie czeka go zabieg operacyjny złamanej nogi. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że lot paralotniarza trwał kilka minut. W pewnym momencie paralotnia zaczęła wpadać w drgania, a jej silnik pracować nierównomiernie. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru lotu, w końcu stracił nad nią panowanie i spadł na ziemię. 

Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo – śledcza, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła rozbitą paralotnię. Policjanci ustalili, że paralotniarz był trzeźwy. Mężczyzna ma prawie dwuletnie doświadczenie w lotach paralotnią i posiada świadectwo kwalifikacji w tym zakresie.  

Policjanci bialskiej komendy wyjaśnią w toku dochodzenia, czy do wypadku przyczyniła się awaria sprzętu, czy błąd pilota.  

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza