Przemytnicy z przypadku

Jednym z aut był mercedes vito, którym w piątek (09.09.) przez granicę w Terespolu przejeżdżał 25-letni mieszkaniec Białorusi. Papierosy ukryte były w przerobionej podłodze i przerobionym dachu, a także w drzwiach, siedzeniach, panelu, a nawet w kole zapasowym.

W sumie celnicy wydobyli z pojazdu ponad 4,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość oszacowali na blisko 57 tys. zł. Siedzący za kierownicą mercedesa 25-latek wydawał się być zaskoczony rzeczywistą zawartością auta. Celnikom wyjaśnił, że samochód pożyczył od brata. Do Polski jechał na zakupy i o ukrytych w pojeździe papierosach rzekomo dowiedział się dopiero w trakcie kontroli.

Kilka dni wcześniej, w środę (07.09) terespolscy celnicy zatrzymali innego „przypadkowego” przemytnika. Był nim 30-letni obywatel Białorusi, który podróżował do naszego kraju osobowym renault. Na granicy okazało się, że auto ma dodatkowy ładunek w postaci  ponad 2,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Warta ponad 40 tys. zł kontrabanda ukryta była w specjalnie przekonstruowanym podwoziu, pod wykładziną oraz w drzwiach pojazdu. 30-latek, podobnie jak jego młodszy krajan, ani do własności nafaszerowanego papierosami auta, ani do własności samych papierosów się nie przyznał. Białorusin twierdził, że właściciel renault, którego spotkał… przypadkowo na dworcu kolejowym, obiecał mu duże pieniądze w zamian za przejazd przez granicę i odstawienie samochodu na bazar w Terespolu.  

Zarówno dla 25, jak i 30-latka podróż cudzym autem nie zakończyła się szczęśliwie. Obaj usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, za co grozi im wysoka grzywna. Obaj stracili też przystosowane do przemytu samochody. 


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza