Bezdomne zwierzaki dziękują za akcję “Ratuj!”

Bezpańskie zwierzęta potrzebują naszego wsparcia przez cały rok, jednak istnieją okresy, kiedy powinniśmy podejść do tego ze szczególną troską. Lato jest jednym z nich. – Nie dość, że w większości schronisk w tym czasie przybywa czworonogów, ponieważ nieodpowiedzialni opiekunowie po prostu porzucają zwierzaki w momencie, kiedy kolidują im one z planami wakacyjnymi, to jeszcze w te najcieplejsze miesiące roku psom i kotom grozi śmiertelne zagrożenie związane z ukąszeniami kleszczy – mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl. – Stąd właśnie decyzja, aby od maja do sierpnia skupić się na zapewnieniu schroniskom jak największego zapasu środków farmakologicznych pozwalających skutecznie walczyć z atakiem tych pasożytów.

Można je było fundować w ramach specjalnej akcji „Ratuj!”, którą uruchomiliśmy na prowadzonej przez nas platformie www.dlaSchroniska.pl. By pomóc, wystarczył dostęp do internetu i niecałe 10 złotych – dodaje. Zapotrzebowanie na tego typu preparaty jest ogromne, bo – jak przyznają pracownicy schronisk – tegoroczny sezon był wyjątkowo ciężki. – Ten rok to prawdziwa plaga kleszczy – mówi Paulina Zarębska ze schroniska w Białej Podlaskiej. – Każde, nawet najmniejsze wsparcie było dla nas niezmiernie ważne, dlatego zarówno w swoim, jak i naszych czworonożnych podopiecznych imieniu dziękuję wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny i znaleźli chwilę oraz kilka złotych, aby wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl i zakupić potrzebne nam środki przeciwkleszczowe – dodaje. 

Mimo iż wakacje oficjalnie dobiegły już końca, to jednak eksperci ostrzegają, że sezon na kleszcze wcale się nie skończył i może trwać nawet do późnej jesieni. Dlatego Fundacja NaszeZoo.pl i jej wolontariusze podkreślają, że warto zaglądać na stronę www.dlaSchroniska.pl regularnie także po zakończeniu akcji specjalnej „Ratuj!” i za jej pośrednictwem wspierać czworonogi nie tylko w walce z pasożytami, ale także fundując im karmę, zabawki czy artykuły higieniczne. – Dzięki temu, że cały proces pomocy odbywa się online, darczyńca nie musi poświęcać na niego więcej niż kilka minut. Wystarczy wejść na www.dlaSchroniska.pl, wybrać placówkę czy fundację, której chcemy pomóc, a następnie zwierzaka i zobaczyć wykaz przedmiotów, których w tym momencie najbardziej potrzebuje. Potem trzeba już tylko kliknąć i kupić miskę, przekąskę czy smycz – tłumaczy Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl W ten sposób pomagamy nie przekazując pieniądze, ale nabywając już konkretne dary dla wybranego bezdomnego czworonoga, dlatego też dokładnie wiemy, na co zostały przekazane nasze środki oraz do kogo ostatecznie trafią. – To nie tylko innowacyjne, ale też bardzo wygodne rozwiązanie – podsumowuje Michalina Zabłocka. 

* * *

Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której bezpańskie psy i koty można wspierać przez internet.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza