Gigantyczny przemyt w Koroszczynie

Do wykrycia gigantycznej kontrabandy doszło na terenie terminala odpraw celnych w Koroszczynie na granicy z Białorusią. Po wstępnych oględzinach ciężarówki na białoruskich numerach rejestracyjnych celnicy zdecydowali o dokładnym sprawdzeniu pojazdu. Już po kilkunastu minutach mundurowi mieli pewność, że w zgłoszonym do odprawy towarze ukryto tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po trwającym blisko dwie doby rozładunku i liczeniu kontrabandy okazało się, że w naczepie próbowano przemycić na teren Unii Europejskiej prawie 300 tysięcy paczek papierosów.

Kierujący ciężarówką 37-letni obywatel Białorusi nie przyznał się do próby przemytu. Mężczyzna wyjaśnił, że nic nie wiedział o nielegalnym ładunku.

37-latkowi grozi bardzo wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Jako dowody w sprawie celnicy zatrzymali przemycane papierosy oraz ciężarówkę wraz ze zgłoszonym do odprawy towarem.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej. 


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza