Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów

8 października 2016 roku w Janowie Podlaskim z Zamku Biskupiego, wyruszy IV Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów. Imprezę organizują Stowarzyszenie Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty oraz Grupa Arche.

Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów to inicjatywa stowarzyszenia Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty, skupiającego właścicieli dworów i pensjonatów w Dolinie Bugu. Stowarzyszenie zajmuje się promocją regionu i rozwojem turystyki poprzez organizację imprez kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i akcji charytatywnych. Rajd ma charakter rekreacyjny, mile widziani są amatorzy sportu, rodziny z dziećmi, seniorzy… Organizatorzy przewidują nagrody, ale nie za najlepszy czas i wyniki, ale w kategoriach niespodziankach.

Uczestnicy rajdu wyruszą z Zamku w Janowie Podlaskim, należącego do Grupy Arche, szlakiem nadbużańskich dworów, a także trasą wiodącą przez położone nad Bugiem Galerie Land Art Festiwal 2015 i 2016.  Warto wybrać się w tą podróż, aby podziwiać piękno nadbużańskich krajobrazów oraz odkryć wiele ciekawych i wyjątkowych  miejsc. Szczególnie teraz, kiedy jesienią podlaskie krajobrazy wyglądają bardzo malowniczo.  

Podczas rajdu do przebycia będzie ok. 50 – 60 km, ale jeśli komuś zabraknie sił na szlaku, organizatorzy udzielą pomocy w powrocie do Zamku specjalnymi busami. 

Po kilkugodzinnej przejażdżce IV Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów zakończy się w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim gdzie zostaną wręczone nagrody, a także odbędzie się ognisko przy którym będzie można odpocząć, zjeść i porozmawiać. 

IV Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów to doskonała okazja do spędzenia aktywnego i rodzinnego weekendu w pięknej scenerii Podlasia, a jednocześnie szansa niesienia pomocy chorym dzieciom. Część wpływów z uczestnictwa w rajdzie zostanie przeznaczona na rehabilitację dzieci z Janowa Podlaskiego. 

Jest to już czwarta edycja rajdu. Z roku na rok impreza zdobywa coraz większą popularność, przybywa uczestników z coraz odleglejszych miejsc. W tej edycji rajdu spodziewamy się około 200 uczestników. 

Honorowym patronem IV Rajdu Szlakiem Nadbużańskich Dworów został Czesław Lange i wójt Janowa Podlaskiego Jacek Hura.

KOSZT UCZESTNICTWA 50 zł/os. W cenie: udział w rajdzie, pakiet startowy, ognisko, nagrody. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie. Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia i zapisów znajdą Państwo na stronie: http://arche.pl/rajd-rowerowy oraz na Facebooku  https://pl-pl.facebook.com/events/1129385603764178/


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza