Celnicy przechwycili transport podejrzanego alkoholu

42-letni kierowca citroena usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Mężczyzna odmówił jednak złożenia wyjaśnień.

Alkohol wyceniony na blisko 30 tys. zł trafił do magazynu depozytowego Służby Celnej. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

***

Z początkiem października, po serii zatruć skażonym alkoholem na Ukrainie, polska Służba Celna przestrzegała przed nabywaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z niewiadomych źródeł. Tego typu substancje oferowane są głównie na bazarach, targowiskach czy w niezarejestrowanych punktach handlowych. Problem odkażania alkoholu i jego sprzedaży do celów spożywczych występuje też w Polsce. Nielegalny alkohol sprzedawany jest w butelkach, które zazwyczaj nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych. Zdarza się, że alkohol jest rozlewany do butelek po wódce sugerujących jego legalne pochodzenie.

Sygnały o sprzedaży podejrzanego alkoholu można zgłaszać wybierając numer interwencyjny Służby Celnej 800 060 000, informując Dyżurnego Koordynatora Izby Celnej w Białej Podlaskiej pod numerem 83 344 97 17 lub pisząc na adres: powiadom-clo@mofnet.gov.pl .

W przypadku wątpliwości co do autentyczności banderoli akcyzowej należy odwiedzić stronę www.banderolaakcyzowa.pl .


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza