Podlaskie Spotkania Literackie

W rywalizacji amatorskich literatów co roku startuje kilkuset autorów z całej Polski. Tegoroczny konkurs zgromadził blisko 250 zestawów poetyckich i prozatorskich, z których wybrano dziewięć najlepszych: po trzy w prozie i poezji oraz trzy nagrody specjalne: za temat o J.I. Kraszewskim, tematykę podlaską oraz nagrodę Maksymy im. W. Gromadzkiego. Laureatów wszystkich wyróżnień poznamy już w najbliższą sobotę, podczas uroczystego rozstrzygnięcia w Muzeum w Romanowie. 

Zanim dojdzie do ogłoszenia zwycięzców tegorocznej rywalizacji literackiej w Białej Podlaskiej odbędą się spotkania i imprezy towarzyszące przedsięwzięciu. Będzie można wziąć udział w spotkaniach autorskich z członkami Maksymy – najpierw w bialskim Ekonomiku, podczas inauguracji Spotkań, później w Klubie Eureka oraz w Piaście, bo właśnie tam narodziła się inicjatywa. Dodatkowo na piątkowym spotkaniu będzie można obejrzeć archiwalne kroniki i pierwsze wydawnictwa Maksymy.

Spotkania to jednak nie tylko literatura, ale również inspiracje muzyczne. Dlatego będziemy świadkami dwóch wyjątkowych koncertów. W sali BCK przy ul. Warszawskiej, w czwartek o godz. 19.00 usłyszymy występ Yagi Kowalik w repertuarze francuskim. Z kolei sobotnie rozstrzygnięcie uświetni duet instrumentalny Hania Rania i Marianna Sikorska, które zaprezentują własne aranżacje utworów Grzegorza Ciechowskiego.

Podlaskie Spotkania Literackie to również teatr, dlatego Jacek Daniluk – od wielu lat piszący w Maksymie, przygotował własny scenariusz, który w czwartek o godz. 16.00 w Klubie „Piast” zaprezentuje młodzież Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Wcześniej, z okazji przypadającego Roku Sienkiewicza, usłyszymy prezentację regionalisty Szczepana Kalinowskiego, poświęconą związkom noblisty z Podlasiem. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza