Nieudana próba korupcji na granicy

W dniu 7 listopada br. funkcjonariusz Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 31 – letniego ob. Białorusi, który wcześniej próbował mu wręczyć 50 euro.

Podróżny, który chciał wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Kukurykach, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową, w postaci jednego banknotu o nominale 50 euro, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Podróżnemu zależało na tym, aby  funkcjonariusz odstąpił od kontroli czasu pobytu cudzoziemca na terytorium Schengen. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych. 

Kierowca, który dopuścił się próby korupcji, dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej, przyjmując karę grzywny oraz jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Podobne, tego typu zdarzenie, miało miejsce w kolejowym przejściu granicznym w Terespolu w dniu 1 listopada br. Podczas kontroli granicznej, podróżny usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową, w postaci banknotu o nominale 100 zł, w zamian za odstąpienie przez funkcjonariusza od realizacji czynności administracyjnych wobec cudzoziemca. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął i zatrzymał 40 – letniego obywatela Białorusi. Również i w tym przypadku, osoba usiłująca skorumpować funkcjonariusza dobrowolnie poddała się sankcjom karnym wynikającym z art. 229 §3 kk.

Od początku roku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali już 11 osób, które usiłowały im wręczyć korzyść majątkową w zamian za odstąpienie przez nich od realizacji czynności służbowych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza