MANNEQUIN CHALLENGE ZPiT Podlasie

Nowatorskim przedsięwzięciem niespotykanym dotychczas w zespołach folklorystycznych w skali kraju jest połączenie folkloru i jazzu. Z zespołem współpracuje i koncertuje Bialskie Jazz Trio. Połączenie tych dwóch elementów na kanwie rodzimego Podlasia jest doceniane przez specjalistów i publiczność podczas wielu prezentacji. 

Ostatnie lata w działalności zespołu są szczególnie dynamiczne. Dowodem systematycznej pracy jest uzyskana 4 czerwca 2016 roku weryfikacja – pozytywna ocena działalności artystycznej przeprowadzona przez C.I.O.F.F. Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych i Sztuki Ludowej. 

Dużym wyróżnieniem dla zespołu jest zaproszenie na trzy Międzynarodowe Festiwale Folklorystyczne do Paragwaju, które odbędą się w terminie 15-27 marca 2017 roku. Ameryka Południowa była celem artystycznych destynacji „Podlasia” od wielu lat. W tym roku akademickim zespół ma zamiar spełnić swoje plany i zrealizować marzenie. 

„Podlasie” kolejny raz zaskoczyło swoją publiczność i jest pierwszym zespołem folklorystycznym, który zaproponował w sieci „Mannequin Challenge”. Studenci-tancerze starają się w ten niekonwencjonalny sposób zwrócić swoją uwagę na działania zawarte na platformie „wspieram to” organizując zbiórkę pieniędzy na realizację swojego celu: Festiwal-Paragwaj

Podróż do Ameryki Południowej w przypadku tak licznej grupy z kompletem strojów i instrumentów to duże wyzwanie, a każde wsparcie grupy w tym przypadku jest bezcenne.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza