Dobry zwyczaj nie pożyczaj

34-latek, który w środę (06.12.) przekraczał granicę w Dorohusku, ukrył w zbiorniku paliwa ważące ponad 20 kg bryły bursztynu. Do tego celu wykorzystał pożyczony pojazd. O swoim zamiarze ani słowem nie wspomniał właścicielowi auta, licząc że towar uda się niepostrzeżenie przewieźć przez granicę i sprzedać w Lublinie. Niestety, zatopioną w baku bursztynową kontrabandę znaleźli celnicy i cała sprawa wyszła na jaw. 34-latek usłyszał zarzut przemytu. Funkcjonariusze skonfiskowali wart ponad 66 tys. bursztyn a na poczet grożącej obywatelowi Ukrainy kary grzywny zajęli też 2,5 tys. zł. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Lublinie. 

Pomyślnie nie zakończyła się też podróż do Polski dla 42-letniego obywatela Białorusi, który przekraczał granicę w Terespolu. Znajomy, od którego mężczyzna wypożyczył osobowe renault, przekonywał, że w środku jest tylko jeden karton papierosów, przeznaczony dla osoby, która ma zmienić w aucie opony. W trakcie kontroli okazało się, że papierosów jest znacznie więcej. W specjalnej skrytce zamontowanej w podłodze celnicy znaleźli ponad 2,6 tys. paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy o wartości sięgającej 35 tys. zł. Podróżujący samochodem 42-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w sprawie oprócz papierosów celnicy zatrzymali też przystosowane do przemytu auto. Postępowanie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej. 

Rzecznik prasowy

kom. Marzena Siemieniuk


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza