“MIMO PRZEGRANEJ, POKAZALI CHARAKTER” – OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI : AZS AWF BIAŁA PODLASKA (29:24)

Bialscy szczypiorniści rozegrali wyjazdowy – ostatni mecz pierwszej rundy w sezonie 2016/17 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Przegrali, po zaciętej walce, stosunkiem 29:24 – do przerwy 14:13.
Mecz pomimo przegranej mógł się podobać.

Wyżej notowany przeciwnik pomimo, że występował w roli gospodarza musiał się bardzo napracować na przestrzeni całego spotkania, żeby ostatecznie zwyciężyć. AZS AWF Biała Podlaska po ośmiu godzinach podróży wyszedł na parkiet bardzo zmotywowany i na początku spotkania to on dyktował warunki na parkiecie.

Realizując bardzo aktywną obronę i zmuszając do błędów przeciwnika prowadził w 20 minucie 6:10. Pomimo przewagi widać było, że losy spotkania rozstrzygną się dopiero w końcowej jego części. Oba zespoły bardzo ambitnie i mozolnie budowały akcje, które regularnie zmieniały losy spotkania. Około 40 min. zawodnicy obu drużyn musieli zadowolić się remisem. Po tym okresie gospodarze wypracowali minimalną przewagę, która w 48 min wynosiła 21:19. Nieskutecznie w kolejnych akcjach zagrali akademicy, co bezwzględnie wykorzystali Ostrowianie „dorzucając” kolejne bramki. W 53 min. na tablicy pojawił się wynik 24:19. Akademicy po raz kolejny „rzucili się” do gry, zmniejszając przewagę do 3 bramek w 57 min. (25:22).

Niestety bardzo dobre akcje przeciwników nie pozwoliły odrobić kolejnych bramek i mecz zakończył się wynikiem 29:24. Mecz w wykonaniu obu zespołów mógł się podobać, a lekka przewaga, faworyzowanych w tym spotkaniu, gości była odzwierciedleniem wydarzeń na boisku. Bardzo ambitna postawa akademików była również komplementowana przez miejscowych kibiców, którzy brawami nagrodzili oba zespoły. Bardzo dobre spotkanie zagrał Marcin Stefaniec, który na przestrzeni całego spotkania popisywał się skutecznymi zagraniami i rzutami. Warto odnotować też bardzo dobry występ młodego Karola Małeckiego, który pomimo, że na parkiecie przebywał około 10 min. zaliczył dobry występ.

Po meczu powiedzieli:

Dimitry Tsikhan: Zbyt często jeszcze mylimy się w łatwych sytuacjach, które nie pozwalają nam zwyciężać. Jeśli to zmienimy będziemy wygrywać. Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim kibicom, działaczom, sponsorom i Prezydentowi miasta za to, że byli z nami w całej pierwszej rundzie. Chcę też już dziś złożyć najcieplejsze życzenia świąteczne od całego zespołu i sztabu szkoleniowego oraz życzyć większych sukcesów w nowym 2017 roku.

Bartek Warmijak: Drużyna pokazała charakter do walki, widać że jesteśmy głodni zwycięstw, a dzisiejsza postawa pokazała, że będziemy jeszcze wygrywać. Dziękuję chłopakom, że na tak trudnym terenie i po bardzo długiej podróży byliśmy zespołem, który tanio skóry nie sprzedał.

Damian Chmurski: Zagraliśmy fajny mecz, ale zabrakło zimnej głowy w ważnych dla przebiegu spotkania momentach. Ten mecz może być dobrym prognostykiem na kolejną rundę. Pokazaliśmy pomimo przegranej kolektyw, który chce grać i wygrywać.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza