TO JESZCZE DALEKA DROGA – JEST PROJEKT STADIONU MIEJSKIEGO

Mieszkańcy Białej Podlaskiej, fani piłki nożnej mogli na specjalnym spotkaniu zapoznać się z projektem nowego stadionu miejskiego. Obiekt powstanie na miejscu obecnego stadionu MKS Podlasie, a prace według planu mają przebiegać w kilku etapach. Domyślnie trybuny mają pomieścić 7 tysięcy widzów! Skorzystają jednak nie tylko kibice, ale również m.in. uczniowie bialskiego Ekonomika.

To właśnie nowoczesna hala w bliskiej odległości bialskiej szkoły będzie częścią całego kompleksu. Jej budowę przewidziano na samym początku a całość pierwszego etapu inwestycji, połączona z budową jednej z trybun, będzie kosztowała kilkanaście mln złotych. Wokół stadionu zaplanowano także obszerny parking oraz wygodny dojazd z kilku stron. Budowa obiektu może ruszyć już niedługo. W 2017 roku okaże się na jakie dofinansowanie inwestycji może liczyć miasto ze strony ministerstwa sportu i turystyki.

Nowoczesny obiekt docelowo będzie służył nie tylko wydarzeniom piłkarskim ale również organizacji imprez kulturalnych. Autorem projektu stadionu jest bialski architekt Tomasz Siedlanowski.
Docelowo stadion będzie posiadał ok. 3,3 tys. miejsc na trybunie wschodniej, 1,5 tys. na zachodniej z możliwością rozbudowy o ok. 1,7 tys. na trybunie południowej i ok. 1,3 tys. na północnej. Łącznie ok. 7,8 tys. miejsc z zapleczem sportowo-socjalno-magazynowym na parterze pod trybunami.

Hala sportowa, z której skorzystają uczniowie Ekonomika będzie miała wymiary 45 na 25 metrów. W planach jest również zaplecze sportowe na pierwszy piętrze: siłownia, fitnes i odnowa biologiczna.

W projekcie nie zabrakło koncepcji wygodnego parkingu na 250 samochodów, miejsca dla niepełnosprawnych i autokarów. Zaprojektowano także drogi dojazdowe, pełniące zarazem funkcję drogi pożarowej. Nowy obiekt będzie się prezentował okazale także z zewnątrz. Fasadę stadionu stanowią panele aluminiowe w kolorze perłowo-białym, a wszystkie miejsca siedzące znajdują się pod zadaszeniem.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza