Przemytniczy autobus

W piątek (13.01.) celnicy z grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości wydobyli z polskiego autobusu przekraczającego granicę w Terespolu 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Papierosy schowane były w zainstalowanych w pojeździe i otwieranych elektrycznie skrytkach m.in. pod podłogą, ponadto w stopniach schodów, za siedzeniem kierowcy, a także za komorą silnika i skrzynką z bezpiecznikami. Warta ponad 20 tys. zł tytoniowa kontrabanda trafiła do magazynu urzędu celnego, a kierujący autobusem 33-letni obywatel Polski usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Jako dowód w sprawie mundurowi zatrzymali przystosowany do przemytu autokar.

Kilka dni wcześniej blisko 2 tys. paczek papierosów o wartości ponad 26 tys. zł usiłowały przemycić do Polski trzy pasażerki białoruskiego autokaru. Dwie 44-letnie Białorusinki i 25-latka z Rosji jechały do Warszawy. Do stolicy miały trafić też nielegalne papierosy, które kobiety wiozły w swoich bagażach. 

Najwięcej, bo aż 850 paczek tytoniowej kontrabandy, celnicy znaleźli w walizkach Rosjanki.

Młoda mieszkanka Moskwy nie przyznała się jednak do próby przemytu. Tłumaczyła, że o przewiezienie bagażu poprosił ją znajomy, a o znajdujących się w środku papierosach nic nie wiedziała. Przyłapana przez celników pasażerka autokaru usłyszała zarzut przemytu. O jej winie zdecyduje sąd.

Do przemytu przyznały się natomiast podróżujące tym samym autokarem Białorusinki. Każda z nich miała w rzeczach osobistych ponad 500 paczek papierosów. Obie też wiozły nielegalny towar na jeden z warszawskich bazarów, by tam go sprzedać lub wymienić na inny towar  – odzież albo obuwie. Na poczet przyszłej kary podróżne wpłaciły odpowiednio 800 i 2,4 tys. zł.  

Postępowanie we wszystkich opisanych sprawach prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej. 


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza