Zimowe zapasy otrzymała także placówka z Białej Podlaskiej.

W ramach charytatywnej „Gwiazdki dla bezdomniaka” w listopadzie i grudniu karmę można było fundować podopiecznym schronisk nie wstając zza biurka – zbiórka odbywała się bowiem w całości online, na www.dlaSchroniska.pl. – Tym razem łączna wartość darów wyniosła około 50 tys. zł, czyli prawie dwukrotnie więcej niż podczas zeszłorocznej edycji. Dzięki internautom zebraliśmy niemal trzy tony karmy – jedną dla kotów i dwie dla psów – podsumowuje Michalina Zabłocka, Prezes Zarządu Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadziła akcję. 

Wszystkie placówki były reprezentowane przez swoje „twarze”. W Białej Podlaskiej o wsparcie dla siebie i towarzyszy prosiła suczka Śnieżka ze Schronisko dla Zwierząt „Azyl”. – Ta internetowa akcja przyniosła zwierzakom z naszego schroniska realne korzyści – dodatkowe zapasy, które bardzo się przydadzą. Nasi czworonożni podopieczni mają bowiem specyficzne wymagania żywieniowe, gdyż często są „po przejściach”, schorowani, dlatego tym bardziej cieszy nas to, że sucha i mokra karma, którą dostaliśmy, jest ściśle dopasowana do ich potrzeb – mówi Paulina Zarębska z tej placówki. 

W tym roku zbiórce towarzyszył konkurs, dzięki któremu do schroniska w Radlinie, Fundacji Miasto Kotów z Piotrkowa Trybunalskiego oraz grupy lokalnej Fundacji Viva! Zwierzaki z Mińska (placówek, które były najbliższe zebrania 100% swojego zapotrzebowania) trafiło po 100 dodatkowych kilogramów karmy, sprezentowanej przez partnerów projektu.

Na czym dokładniej polegała „Gwiazdka dla bezdomniaka”? Najpierw na platformie www.dlaSchroniska.pl fundacje i schroniska zamieściły informacje na temat potrzebnej przebywającym pod ich opieką czworonogom karmy, a następnie internauci sami wybierali, który podmiot i iloma kilogramami chcą wesprzeć. Darczyńcy nie musieli przejmować się kosztami dostawy, bo te pokrywali organizatorzy. – Choć ta świąteczna akcja już się zakończyła, to strona www.dlaSchroniska.pl cały czas działa i za jej pośrednictwem można nadal nas wspierać, fundując nie tylko karmę, ale i inne potrzebne produkty. Gorąco do tego zachęcam – dodaje Paulina Zarębska. Teraz pomaganie w ten sposób bezdomnym zwierzakom jest jeszcze łatwiejsze, bo właśnie wystartowała odświeżona odsłona platformy www.dlaSchroniska.pl z nowymi funkcjonalnościami, które skracają cały proces. – Na zrobienie najprostszego charytatywnego zamówienia wystarczy już 16 sekund, a procedura ta sprowadza się do 6 kliknięć – podkreśla Michalina Zabłocka. Strona zyskała także wyszukiwarkę, dzięki której można znaleźć zwierzaka określonego gatunku, wielkości czy płci, a „profile” psów i kotów zostały wzbogacone o informacje na temat podmiotów, które się nimi aktualnie opiekują, by ułatwić kontakt z nimi osobom, które są zainteresowane adopcją. 


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza