Dar WOŚP trafił na oddział neonatologiczny

Podczas tegorocznego Finału zadeklarowano przekazanie inkubatora bialskiemu szpitalowi. W dn. 13 lutego dokonano oficjalnego przekazania sprzętu. 

Jest to inkubator hybrydowy najnowszej generacji.  Wyjątkowość urządzenia polega na tym, że łączy w sobie wiele funkcji. Jako zamknięte urządzenie służy, jako tradycyjny inkubator. Korzystając z funkcji otwarcia, w razie potrzeby może służyć, jako stanowisko do wykonywania różnych zabiegów, w tym także chirurgicznych.

Dzięki wysokiej sprawności cieplnej, innowacyjnej konstrukcji oraz łatwości w regulowaniu temperatury, wilgotności, oświetlenia, poziomu hałasu, czy zawartości tlenu, możliwa jest stabilizacja stanu zdrowia naszych najmłodszych pacjentów. Wartość rynkowa urządzenia to ok. 150 tys. zł.

Oddział Neonatologiczny im. Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy posiada III stopień referencyjności – personel jest w pełni przygotowany na leczenie wcześniaków o krańcowo niskiej masie urodzeniowej, czyli od około 500 gramów. O bezpieczeństwo i zdrowie dzieci dba doświadczony i przygotowany merytorycznie zespół lekarzy pediatrów neonatologów oraz pielęgniarek pediatrycznych i neonatologicznych. Na oddziale prowadzone są programy profilaktyczne w celu zmniejszenia powikłań wcześniactwa. Między innymi w kierunku retinopatii wcześniaczej, kwalifikacji wcześniaków  do Krajowego Programu Profilaktyki RSV (nawracających zakażeń dróg oddechowych). Szczepienie przeciw RSV, znacząco zmniejsza zachorowania na infekcje dróg oddechowych, a co za tym idzie chroni delikatne płuca przed uszkodzeniem i częstymi hospitalizacjami.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza