Kolejne sukcesy bialskich talentów

Do konkursu przystąpiło 76 placówek oświatowych z całej Polski, nadsyłając 522 prace wykonane przez dzieci i młodzież w wieku od 5 do 23 lat. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 169 prac. Młodzi artyści, projektując prace musieli zapoznać się z twórczością Pabla Picassa jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Należało obejrzeć dzieła Picassa w albumach, Internecie a potem stworzyć własną interesującą kompozycję. 

 

Bialskim grafikom udało się przygotować siedem prac konkursowych, z których cztery zostały docenione przez wrocławską komisję. Zdaniem jury składającego się z artystów plastyków, młodzi twórcy wykazali się wielką wnikliwością poszukiwań zarówno tematycznych, kompozycyjnych jak i kolorystycznych.

Warto wspomnieć, że podopieczna Multicentrum, Julia Chwedoruk laureatka konkursu, z wyjątkową intensywnością angażuje się w działania twórcze pracowni graficznej. Jej żywiołowość i spontaniczność przekłada się na wspaniałą twórczość. Pomimo młodego wieku prace Julki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w licznych ogólnopolskich konkursach plastycznych takich jak: „Anioły i diabły” we Wrocławiu, „Zabierz mnie tam wyobraźnią” w Głownie, „Chrzest w oczach dziecka” w Krakowie, „Moja plastyka moja technika” w Częstochowie. Dzięki talentowi, pracowitości oraz ciekawości świata w pracowni graficznej powstają oryginalne prace.

Opiekunem grupy jest Lilianna Wielgan-Michaluk.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza