Czekają tylko na podpis prezydenta

Wniosek zakłada, że pomnikiem historii miałaby się stać cała stadnina. Największe jednak znaczenie mają zabytkowe stajnie, w tym najcenniejsze czołowe stajnie zegarowe. Dodatkowym walorem obiektu jest jego położenie. Na liście pomników historii jest już Kazimierz Dolny, Zamość, Kozłówka i Stare Miasto w Lublinie. Stadnina koni w Janowie Podlaskim to dwa wieki tradycji hodowlanej.  

Wpisanie jej na listę pomników historii otworzy przed nią nowe możliwości. Janowska stadnina wymaga remontu. Na jego przeprowadzenie potrzebne są jednak środki zewnętrzne. Stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim jest jedną z najsłynniejszych stadnin na świecie. W tym roku obchodzi jubileusz 200-u lecia. Co roku na Dni Konia Arabskiego do Janowa przyjeżdżają kupcy miedzy innymi z Europy, Azji i Ameryki. Dyrekcja podjęła już działania aby stadnina zostala także wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza