STACJA CPN REKORDZISTKĄ – AUTOMATY NA CELOWNIKU CELNIKÓW

Od początku 2017 roku funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali na terenie województwa lubelskiego 253 nielegalne działające automaty do gier hazardowych.

W styczniu i lutym 67 maszyn naruszających przepisy ustawy o grach hazardowych trafiło w ręce mundurowych z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej. Celnicy, niejednokrotnie w asyście policjantów m. in. z Łukowa, Parczewa i Radzynia Podlaskiego, skontrolowali kilkadziesiąt różnych miejsc na terenie powiatów: włodawskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, bialskiego, a także w Terespolu, Janowie Lubelskim i Białej Podlaskiej.

Niechlubną rekordzistką okazała się jedna ze stacji benzynowych w powiecie radzyńskim, którą stróże prawa odwiedzali wielokrotnie za każdym razem zatrzymując tam nielegalne urządzenia do gier. Tylko w trakcie ostatniej – siódmej już kontroli – mundurowi zarekwirowali pięć automatów. Niemałym zaskoczeniem dla funkcjonariuszy okazał się też jeden z punktów gier namierzony w powiecie bialskim. Był to wiejski drewniany dom z zewnątrz wyglądający na opuszczony. Pozory okazały się jednak złudne, bo w środku znajdowało się dobrze zagospodarowane pomieszczenie z maszynami do gry i monitoringiem. Innym razem chcąc zatrzymać nielegalne urządzenia ustawione w klubie bilardowym w powiecie bialskim, celnicy musieli przeciąć metalowe sztaby, którymi automaty były przytwierdzone do ściany.

Terenem działań funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Lublinie były natomiast miasta i mniejsze miejscowości powiatu lubelskiego, lubartowskiego i puławskiego. Mimo, że osoby organizujące nielegalne gry nie ułatwiały celnikom zadania np. wyłączając na widok mundurowych prąd w lokalu, funkcjonariuszom w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2017 r. udało się zarekwirować 113 automatów działających wbrew obowiązującym przepisom. Do sukcesów lubelskich celników należy zaliczyć kilkakrotne zajęcia automatów w lokalach działających na zasadzie małych kasyn. Z reguły były to miejsca, gdzie znajdowało się od 7 do 9 maszyn, a prowadzona w nich legalna działalność np. bar, sklep czy restauracja była tylko dodatkiem. Co ciekawe, pracujące w takich punktach osoby, mimo kolejnych kontroli, zawsze tłumaczyły się w ten sam sposób: niewiedzą, krótkim stażem pracy np. „od wczoraj” lub, że tylko pilnują tego miejsca albo … sprzątają.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza