“Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Wczoraj od wczesnych godzin porannych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy, prowadzili działania pod nazwą: ” Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja funkcjonariuszy, w głównej mierze ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, czyli uczestnikom dróg najbardziej narażonym na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. 

Podczas działań, policjanci zwracali szczególną uwagę na poruszanie się pieszych i rowerzystów zgodne z obowiązującymi przepisami. Niestety pomimo wielu apeli i komunikatów nadal zdarzają się  osoby, łamiące przepisy ruchu drogowego nie bacząc na swoje bezpieczeństwo. Około godziny 13.20 na Al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej, 25-letni mieszkaniec miasta, wbiegł na przejście dla pieszych wprost pod radiowóz policyjny, bagatelizując przy tym „czerwone światło”.  Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że spieszy się na autobus. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym.   

Tylko podczas wczorajszej akcji, policjanci ujawnili ponad 79 wykroczeń popełnionych przez niechronionych użytkowników dróg, w tym 71 przez pieszych. Najczęściej popełnianym przez nich błędem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Głównym zaś przewinieniem kierujących jednośladami było przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych i brak oświetlenia.

Uwadze mundurowych nie umknęły również nieprawidłowe zachowania kierujących względem pieszych, zwłaszcza w rejonie wyznaczonych przejść dla pieszych. Spośród wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, kilka dotyczyło sytuacji związanych z nieprawidłowym zachowaniem w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” realizowana jest cyklicznie i będzie kontynuowana.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza