ZAWSZE CHCIAŁAM TAKĄ BYĆ – METAMORFOZA MAMA

Metamorfoza Mama to projekt, którego celem jest zapewnienie właściwego wsparcia młodym mamom, które po ciąży nie mają dla siebie czasu. Jest to cykl spotkań m.in. z wizażystką, fryzjerem, brafitterką, dietetyczką, stomatologiem, stylistką, lekarzem medycyny estetycznej, specjalistą ze studio modelowania figury.

Wszystko po to, aby poprawić to, co w wyglądzie młodych mam jest dla nich samym trudne do zaakceptowania, przez co czują się nieatrakcyjne. Drugim ważnym elementem tej metamorfozy jest poprawa kondycji psychicznej. Dzięki warsztatom z trenerami i psychologami mama, która została wytypowana do metamorfozy, miała poczuć się lepiej, miała na nowo w siebie uwierzyć. Panią, która przeszła pierwszą metamorfozę jest Magdalena Araźna.

Cała akcja trwała od połowy stycznia .

– Pomysł na akcję zrodził się na jakimś luźnym spotkaniu. Chciałyśmy zrobić coś dla mam, które ostatnio urodziły dziecko i teraz nie mają dla siebie czasu. Do pierwszego etapu zgłosiło się ok. 30 kandydatek, a wyboru dokonało 9 osób – mówi nam Beata Makaruk, prezes stowarzyszenia Dbamy o Mamy.

Finał Metamorfozy Mama miał miejsce w Rabarbarze, w dniu kobiet, a więc 8 marca. Wówczas Magdalena Araźna, która przechodziła tę metamorfozę, przedstawiła efekty prawie dwumiesięcznej ciężkiej pracy nad sobą.

Nie brakowało wzruszeń, słów podziękowania i oczywiście uśmiechu! Dlaczego młoda mama zdecydowała się na udział w akcji stowarzyszenia?

– Chęć zmiany! Potrzebowałam motywacji, żeby zadbać o siebie, o swoje ciało, wcześniej oczywiście próbowałam coś robić, ale zazwyczaj po tygodniu odpuszczałam. W trakcie metamorfozy musiałam chodzić na treningi, na spotkania, konsultacje to mi wiele ułatwiło, ale też motywowało do pracy. To były bardzo intensywne dwa miesiące – mówi nam poddana metamorfozie Magdalena Araźna.

Stowarzyszenie już zapowiedziało, że w planach są kolejne edycje Metamorfozy Mama. Dlaczego warto się zgłosić do tej akcji i co tak naprawdę można dzięki niej zyskać, mówi nam odmieniona Magdalena Araźna.

– Wszystko się zmieniło! Jestem pewniejsza siebie, moja samoocena wzrosła, wiem, że dobrze wyglądam, bo też dobrze się czuję. Poza tym zdałam sobie sprawę z tego, że życie jest fajne i trzeba z niego korzystać! Ta akcja to doskonała odskocznia dla mam, które mają małe dziecko i gdzieś się w tym wszystkim zagubiły. Ta metamorfoza pozwoliła mi odzyskać moje dawne „ja”-.

Partnerami akcji byli: Tymoszyńska Atelier, Fabryka Ciała, Studio modelowania figury FIT, Catering dietetyczny Na-lekko, Ewelina Petrus i Mary Kay, Dental Care Edyta Brzozowska, Trzecia Strona Lustra, Relacje na Medal. Doula, Koronkowy Sekret – Profesjonalny Brafitting, Medycyna Estetyczna I Anti-Aging lek.med. Małgorzata Konon-Kisiel, Rabarbar: sklep, kawiarnia, sala zabaw, Bialcon, Kinga Ksok i Arbonne.

Dzień kobiet w Rabarbarze był niezwykle atrakcyjny nie tylko dla mamy, która poddana była metamorfozie.

8 marca Rabarbar zamienił się w wielki punkt konsultacyjny. Wszystkie panie, które zakupiły bilet wstępu mogły od 13 do 18 korzystać z porad stylisty, makijażystki, fryzjera, trenera personalnego, stomatologa czy trenera kobiet w ciąży. Mogły również spróbować dietetycznych przekąsek przygotowanych przez Rabarbar.

– Widać, że jest duża potrzeba w tej sferze wizualnej. Kobiety nie czują się atrakcyjne dla siebie, dla partnera. Organizujemy dla nich warsztaty z psychologiem, z wizażystą. Podpowiemy co zrobić, żeby naprawić się we własnej głowie – zapewnia Beata Makaruk.

Gościem specjalnym była Agnieszka Stein – psycholog, autorka książek z zakresu rodzicielstwa bliskości.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza