Oszustów poszukuje policja

Wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do kilku prób usiłowania oszustwa. Za każdym razem scenariusz był podobny. Na numer stacjonarny mieszkańców miasta zadzwonił mężczyzna, podający się za członka rodziny, który roztrzęsionym głosem mówił, ze miał wypadek samochodowy.  Po tym  przekazywał słuchawkę rzekomemu policjantowi.  Ten w trakcie rozmowy wyjaśniał, że potrzebna jest pomoc materialna dla ofiar zdarzenia. 

Z taka właśnie  prośbą sprawcy zadzwonili do 88-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej. Dopiero, gdy kobieta oświadczyła, że idzie do budynku komendy, aby osobiście spotkać się z „funkcjonariuszem”, ten zakończył połączenie. Również taką samą historię nieznajomi rozmówcy telefoniczni przedstawili 77-letnej mieszkance Białej Podlaskiej.  Sprawca zażądał  od niej kwoty 150 tys. złotych odszkodowania dla rzekomych ofiar wypadku. Jak ustalili funkcjonariusze, w ciągu minionej doby, takie połączenie otrzymało co najmniej dziewięcioro mieszkańców  Białej Podlaskiej. Żadna z osób, które otrzymały telefon z taka prośbą, nie dała się jednak zwieść oszustom  i nie przekazała gotówki. 

Sprawców usiłowania oszustw poszukują bialscy policjanci. 

Pamiętajmy, że pomysłowość oszustów nie zna granic. Coraz częściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób. 

Pamiętaj! Nigdy nie przekazuj pieniędzy ludziom, których nie znasz. Zawsze potwierdzaj prośbę „o pomoc”, kontaktując się osobiście z członkami rodziny. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie lub pojawia się podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję dzwoniąc na numer telefonu 997 lub 112.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza