JEŚLI SĄ UCZNIOWIE, TO POTRZEBNE SĄ TEŻ INWESTYCJE – ROZBUDOWA SZKOŁY W SIELCZYKU


Społeczne Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza funkcjonuje od pięciu lat. Została stworzona w miejscu zlikwidowanej szkoły podstawowej nr 7. W tej chwili do placówki uczęszcza 93 uczniów i 80 przedszkolaków. Przy szkole funkcjonuje bowiem pełnooddziałowe przedszkole. W placówce uczą się nie tylko dzieci z Białej Podlaskiej, ale również z okolicznych miejscowości, np. z Czosnówki, Holi czy Dokudowa.

Choć coraz częściej słychać głosy o kolejnych, zamykanych z powodu niżu demograficznego placówkach, szkoła w Sielczyku nie obawia się braku uczniów, jak mówi dyrektor Bożena Szyc – na listach przyjęć na przyszły rok mamy już tyle dzieci, że wszystkich na pewno nie będziemy mogli przyjąć -.

Jeśli są uczniowie, to potrzebne są też inwestycje, które zapewnią im komfort nauki i możliwość spędzania wolnego czasu. W ostatnim czasie przy szkole postało pełnowymiarowe boisko, z systemem nawadniającym, które jak mówi dyrektor Bożena Szyc, służy nie tylko uczniom, ale całemu osiedlu. – Szkoła jest otwarta właściwe do 21, prowadzone są w niej zajęcia nie tylko z dziećmi, ale również z dorosłymi. To jedyny taki obiekt na naszym osiedlu. Wielkim marzeniem jest, aby ta szkoła była rzeczywiście otwarta! U nas uczą się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, zatrudniam wspaniałych nauczycieli, świetnie wykształconych, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. Prowadzimy wspomaganie wczesnoszkolne, terapię SI. Dzieci mają tutaj naprawdę wszechstronną opiekę. Mam również własnego logopedę, pedagoga, współpracuję z psychologiem behawioralnym. Klasy są nieliczne, do 20 osób, do tego miła, rodzinna atmosfera. To wszystko sprzyja rozwojowi dziecka – dodaje dyrektor szkoły.

Szkoła się rozwija, kadra doskonali, a zainteresowanie rodziców jest coraz większe. Samo pełnowymiarowe boisko nie wystarczy, żeby zagwarantować uczniom komfortowe warunki do nauki. Stąd też plan rozbudowy szkoły w Sielczyku.

– Od samego początku celem stowarzyszenia było podnoszenie komfortu nauczania dzieci, które skupione są w naszej placówce. W tym momencie realizują się nasze marzenia i pragnienia, w postaci poszerzenia naszego zaplecza dydaktycznego. Dobudowane zostaną cztery sale lekcyjne, do celów dydaktycznych i rekreacyjnych wykorzystamy podpiwniczenie, będą również sanitariaty. Wszystko o łącznej powierzchni 800 metrów kwadratowych – mówi nam Małgorzata Siedlecka – prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Dobra Szkoła.

Na rozbudowę szkoły zaciągnięto już kredyt, który powinien w większości pokryć koszty, ale stowarzyszenie liczy też na wsparcie ze strony rodziców i przyjaciół placówki.
SymboliCzne wbicie łopaty odbyło się w środę (15.03). Szkoła ma być gotowa na przyjęcie uczniów już we wrześniu. Jak zaznacza prezes Małgorzata Siedlecka, nieco później może zostać wykończone podpiwniczenie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza