Muzyczny “czarodziej” wystąpił w Białej


Czym oczarował? Prostotą i prawdziwością swoich tekstów, swojej muzyki. Dzień po występie muzyka w Białej usłyszałam, że geniusz Korteza polega na tym, że jest szczery w tym co robi i dodatkowo obdarzony wyjątkowym, głębokim głosem. Nie sposób się nie zgodzić…

Wybitny i skromny…
O Kortezie mówi się, że jest jednym z największych muzycznych objawień w ostatnim czasie. Wydany przez niego w 2015 roku, debiutancki album „Bumerang” znalazł się na drugim miejscu najlepiej sprzedających się w Polsce płyt. Pokrył się również złotem. Korteza, choć nie od razu, docenili krytycy muzyczni, nominując go czterokrotnie do Fryderyków 2016. Ale muzyk, co wielokrotnie podkreśla w wywiadach, nie stara się za wszelką cenę być gwiazdą. Nie ukrywa, że teraz jest w stanie utrzymywać się z muzyki, ale wcześniej, gdy tego komfortu nie miał, pracował w lesie, na budowie, w Biedronce, a nawet uczył rytmiki w przedszkolu. Żadna praca mu nie straszna. 

Genialny „Bumerang”
Kortez w „Bumerangu”, ale również w dopełniającym go „Minialbumie” (pięć utworów, do kupienia wyłącznie na koncertach) urzeka barwą głosu i techniką wykonania. Piosenki Korteza są proste, poruszające i prawdziwe i tak też je śpiewa. Teksty na płycie Korteza to swego rodzaju balans na granicy abstrakcji i dosłowności. Dodajmy, że nie tylko on sam je pisze. Teksty na debiutancki „Bumerang” pisali np.: Ten Typ Mes, Roman Szczepanek, Anna Michalska czy Agata Trafalska i chyba sprostali zadaniu, bowiem treści docierają do słuchaczy wprost, bez pośredników, a to czego nie usłyszymy od wokalisty, dopowie nam sama muzyka. „Bumerang” to akustyczne brzmienia, niekiedy dopełnione elektroniką. „Bumerang” to album pełen treści, emocji i muzyki, której słuchanie jest tak po prostu… przyjemne.

Kortez w Białej Podlaskiej wystąpił w niedzielę (19 marca) w sali widowiskowo-konferencyjnej BCK i… raz jeszcze to powtórzmy – oczarował publiczność! Choć przez cały koncert właściwie unikał bezpośredniego kontaktu z obecnymi na koncercie, w jego głosie było tyle szczerości i ciepła, że z całą pewnością nie znajdzie się nikt, komu to milczenie między poszczególnymi utworami mogłoby przeszkadzać. 
Na scenie, obok wokalisty zobaczyć mogliśmy również „naszego” człowieka. Mowa o Krzysztofie Domańskim, który od niedawna wraz z Kortezem czaruje publiczność. W Białej również się to udało! 

A po koncercie… ? Oczywiście nie mogło obejść się bez podpisywania płyt i wspólnych zdjęć. Kolejka ustawiła się natychmiast, no i cóż… trzeba było w niej swoje odstać. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza