Bociany wracają do Polski z zimowej emigracji. Jedno z gniazd w Droblinie już zajęte.

 

Bociany wracają do Polski z zimowej emigracji. Pierwszy bocian pojawia się także w pulsmieniasta.tv  Dzisiaj udało się nam go sfilmować w miejscowości Droblin.

Z niemal całej Polski nadchodzą sygnały, że do swoich gniazd wracają bociany − ptaki sporadycznie widziane są w parach na gniazdach. Bociany zauważono już na Suwalszczyźnie, na Mazurach

(w okolicach Sorkwit i Rynu na Mazurach) i na Lubelszczyźnie. W innych miejscach mieszkańcy spodziewają się ich lada dzień.

Polskę zasiedla niemal 25 proc. światowej populacji bociana białego, dlatego w najbliższym czasie możemy spodziewać się powrotu do kraju aż 100 tysięcy tych ptaków.

Najwięcej bocianów można spotkać na północnym wschodzie Polski, gdzie jest mnóstwo terenów, na których mogą żerować, a mieszkańcy traktują je bardzo przyjaźnie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza