O tym pomyśle mówi się w Białej Podlaskiej od jakiegoś czasu. Będzie hala widowiskowo-teatralna.

 

O tym pomyśle mówi się w Białej Podlaskiej od jakiegoś czasu. Będzie teatr – tak chcą władze miasta , dyrekcja BCK i środowisko miłośników teatru. Jak powiedział nam Adam Chodziński – z-ca Prezydenta Miasta Biała Podlaska – są dwa kierunki działań urzędu: z projektu rewaloryzacji Parku Radziwiłłowskiego będzie modernizowany amfiteatr. Powstanie zadaszenie obiektu, które pozwoli na realizację imprez w każdych warunkach atmosferycznych.

Drugi pomysł to budowa odpowiedniej hali widowiskowo-teatralnej gdzie będą się właśnie odbywały spektakle teatralne. Hala ma być wybudowana w okolicy Starostwa Powiatowego, z parkingiem i łatwym dostępem. To duży projekt o wartości przekraczającej 15 mln złotych. Władze miasta złożyły fiszkę projektu do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja techniczna.

Dramat, komedia, romans – już niedługo może zawłądnąć duszami spragnionych teatru bialczan, wygodnie usadownionych w teatralnych fotelach.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza