Policjanci uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ponad 40 policjantów i pracowników bialskiej komendy uczestniczyło wczoraj w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzili  studenci Koła Naukowego “eRka” działającego przy Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej. Uczestnicy warsztatów mieli okazję przypomnieć sobie i utrwalić zasady, których znajomość przydaje się zarówno w trakcie codziennej służby jak również nierzadko poza nią. 

Służba to przede wszystkim troska o bezpieczeństwo innych nawet z narażeniem życia. To również umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Policjanci bialskiej jednostki systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, w tym również tez z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wczoraj w sali konferencyjnej bialskiej komendy odbyły się warsztaty z tego właśnie zakresu. Instruktażu tego udzielali studenci Koła Naukowego “eRka” działającego przy Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej. W zajęciach uczestniczyli policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej  Policji w Białej Podlaskiej jak też podległych komisariatów.

W trakcie prowadzonych warsztatów uczestnicy mieli okazję powtórzyć i utrwalić swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.  Podczas spotkania omawiane były kwestie praktyczne, ale nie zabrakło także teorii z ogólnych zasad ratownictwa medycznego. Uczestnicy ugruntowali również swoją wiedzę m.in.  na temat prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej zarówno u dorosłych, dzieci jak i niemowląt, bezpiecznego ułożenia poszkodowanego czy pomocy podczas napadu epileptycznego. Zajęcia odbywały się przy użyciu fantomu, tak by w jak najbardziej realny sposób odwzorować udzielanie pomocy poszkodowanym. Instruktorzy podkreślali, że w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobą potrzebującą pomocy, najważniejsze jest wezwanie lekarza.

Pamiętajmy podczas działań ratowniczych najważniejsze są pierwsze minuty. Gdy dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia, to po ok. 4 minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian w komórkach mózgu. W takich sytuacjach każda minuta udzielanej pomocy może uratować życie osobie poszkodowanej.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza