Dobre bo nasze: Koszyczkowa akcja Caritas. Pomóż przygotować Wielkanoc

Wielkanoc tuż, tuż. Już niedługo większość z nas dopadnie przedświąteczna gorączka. Sprzątane, gotowanie, pieczenie, zakupy, a gdzie w tym wszystkim drugi człowiek? Centrum wolontariatu Caritas w Białej Podlaskiej, jak zwykle przy takich okazjach, chce zatroszczyć się o tych najbardziej potrzebujących. Wolontariusze i pracownicy chcą stworzyć bezdomnym i potrzebującym wielkanocną atmosferę i prawdziwie wielkanocne śniadanie. W tym celu ogłaszają niezwykłą akcję zbierania koszyczków!

Na Warszawską 15 do 7 kwietnia można przynosić małe, na przykład wiklinowe koszyczki, dokładnie takie jak na święconkę. Po co? Wolontariusze i pracownicy Caritas włożą do nich własnoręcznie zrobione pisanki, chlebek, kiełbasę (od darczyńcy) oraz baranki wielkanocne.

– 11 kwietnia, w naszej kaplicy odprawiona zostanie uroczysta msza święta, podczas której ksiądz poświęci koszyczki i potem zostaną one przekazane wszystkim potrzebującym, czyli tym, którzy na co dzień korzystają z jadłodajni. Są to ludzie, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, ludzie spoza marginesu społecznego, bezdomni, wszyscy ci, dla których taki koszyczek byłby ostatnią rzeczą, którą mogliby sami sobie na święta przygotować – mówi Monika Rybaczewska z Centrum Wolontariatu Caritas.

Po mszy świętej odbędzie się wielkanocne śniadanie, które przygotowuje Ewa Nowosielska z jadłodajni, do którego zasiądą wszyscy potrzebujący. Będzie to śniadanie z wielu względów wyjątkowe i bardzo uroczyste. Znalazł się bowiem sponsor, który ufundował nowe garnitury, dla wszystkich potrzebujących.

Na co dzień z jadłodajni korzysta od 60 do nawet 100 osób. Liczba ta nie jest stała, zmienia się na przykład w zależności od pory roku. Wszyscy potrzebujący, którzy przychodzą do jadłodajni oprócz gorącego posiłku otrzymują również chleb.

Zachęcamy więc do włączenia się w akcję inną niż wszystkie! Jeśli macie w domu koszyczki na święconkę, może nawet z serwetką, z których już nie korzystacie, przynieście je na Warszawską 15. Pamiętajcie, dobro wraca!

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza