AZS AWF Biała Podlaska – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 25:21 (12:9)

Po raz kolejny bardzo dobrze spisali się piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska, występując w roli gospodarza, tym razem przeciwko KSZO Ostrowiec Świetokrzyski. Emocje i nastawienie w szatni sugerowały, że pomimo porażki z pierwszej rundy losy dzisiejszego meczu będą zupełnie inne, a komplet punktów zostanie w Białej. Już na początku AZS zbudował 3-bramkową przewagę, która w 11min. wynosiła 4:1. KSZO, prowadzone przez Mariusza Jurasika, nie dało za wygraną i systematycznie odrabiało straty doprowadzając do remisu 6:6 w 20 min. Ostatnie 10 min. to ponowny, bardzo mocny akcent „azetesiaków”, którzy do szatni schodzili z wynikiem 12:9.

Początek drugiej odsłony to kontynuacja skutecznej gry AZS-u, który powiększył przewagę do 5 bramek w 40 min. Od tego momentu w grę akademików wkradł się 10-cio minutowy chaos, który niestety doprowadził do wyrównania wyniku 17:17 w 50 min. i w związku z tym mecz „rozpoczął” się na nowo. Ostatnie minuty meczu to powrót do zdecydowanej i skutecznej gry gospodarzy, którzy pewnie i zasłużenie zakończyli spotkanie wynikiem 25:21, dopisując dwa punkty i poprawiając swoje miejsce w tabeli.

Na przestrzeni całego meczu, na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra gra defensywna całego zespołu, dodatkowo wspierana przez bramkarza Damiana Chmurskiego, który w wielu bardzo dogodnych sytuacjach dla przeciwnika wychodził zwycięsko. Można pokusić się o stwierdzenie, że w tym meczu obrona zdecydowała o zwycięstwie.

Sztab szkoleniowy i zawodnicy serdecznie dziękują za wsparcie w postaci dopingu: Klubowi Kibica, Akademii Piłkarskiej TOP 54 i rodzicom młodych piłkarzy, zawodnikom UKS „Olimpia” oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tym emocjonującym widowisku.

 

tekst: Anna Bodasińska AWF Biała Podlaska

 

 

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza