RIGOLETTO Giuseppe Verdiego na żywo z Gran Teatre del Liceu w Barcelonie w Cinema 3D

W ramach cyklu Klasyka Opery CINEMA3D zaprasza na niezwykłe wydarzenie operowe. Już 6 kwietnia, transmisja spektaklu „Rigoletto” na żywo z Teatre del Liceu w Barcelonie. Opera w 3 aktach, śpiewana po włosku.

W ramach cyklu Klasyka Opery w CINEMA3D można obcować z największymi dziełami operowymi wszechczasów. Już w czwartek, 6 kwietnia, CINEMA3D zaprasza na „Rigoletto” Giuseppe Verdiego.

Opera „Rigoletto” miała triumfalną premierę w La Fenice w Wenecji dnia 11 marca 1851 r. Wielu uważa, że było to pierwsze operowe arcydzieło Verdiego w jego późnej karierze. Ta tragiczna historia obraca się wokół rozwiązłego Księcia Mantui, jego garbatego błazna Rigoletto i pięknej córki Rigoletto – Gildy. Oryginalny tytuł opery La maledizione (Klątwa) odnosi się do klątwy rzuconej na Księcia i Rigoletta przez dworzanina, którego córkę uwiódł Książę zachęcony przez Rigoletta. Klątwa ziściła się, gdy Gilda zakochała się w Księciu i poświęciła swoje życie, aby uratować Księcia przed mordercą zatrudnionym przez jej ojca.

Opera w trzech aktach, śpiewana po włosku. Transmisja na żywo z Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.

Bilety dostępne w kasie kina i na www.cinema3d.pl.

W ramach cyklu Klasyka Opery, CINEMA3D zaprasza na kolejną transmisję na żywo jednej z najbardziej lubianych oper Pucciniego na wspaniałej scenie starożytnego greckiego teatru w Taorminie.

5 lipca 2017 r. La Bohème – Giacomo Puccini z Teatro Antico Taormina.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza