Studencki maraton z dawką humoru. Studenci AWF pokazali jak się pływa.

video: Zbigniew Maciejuk

Ekiden to pływacki maraton z nutką humoru i już w pewnym sensie tradycja AWF-ów. Od lat odbywa się on również w filii AWF w Białej Podlaskiej. Nie inaczej było i w tym roku. Pływalnie opanowali studenci w przedziwnych strojach, którzy mieli jeden cel: przepłynąć 42, 125 m, doskonale się przy tym bawiąc! 

Ruch w wodzie poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę, a przy tym nie męczy tak, jak tradycyjna gimnastyka. Nic więc dziwnego, że studenci wszystkich AWF-ów tak chętnie biorą udział w nietypowym, bo wodnym maratonie.

– Ekiden jest ogólnopolską akcją organizowaną przez wszystkie AWF-y, chodzi o propagowanie zdrowego trybu życia poprzez pływanie. Startujemy na dystansie 42 km 125 m, jest to dystans podzielony na wszystkich zawodników. Wszyscy przychodzą w jak najbardziej wymyślnych przebraniach. W tegorocznym Ekidenie wystartuje około 190 zawodników – mówi Czarek Księżopolski z rady samorządu studentów bialskiej AWF.

Na początku nie mogło oczywiście zabraknąć rozgrzewki, takiej na wzór aqua aerobiku. Było przy tym mnóstwo śmiechu i jeszcze więc wychlapywanej z basenu wody. Potem, wszystkie 19 drużyn, zgodnie z kolejnością przystąpiło do dzieła. Przepłynięcie ponad 42 kilometrów to wszak nie lada wyzwanie. Styl pływania był dowolny, strój również, ale kreatywność niektórych uczestników mogła zaskakiwać. Był tylko jeden warunek konieczny do spełnienia – dobry humor, bez którego lepiej było nie wchodzić na pływalnię. Tam zaś nie brakowało uczestników tegorocznego Ekidenu, jak i publiczności oglądającej pływackie zmagania bialskich studentów.

tekst: Ola Majewska

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza