Cała Polska czytała konstytucję. Biała też czytała…

Wielka, ogólnopolska akcja czytania ustawy zasadniczej w 20. rocznicę jej uchwalenia już za nami. W to wydarzenie włączyła się również Biała Podlaska, głównie za sprawą KOD oraz Nowoczesnej.

– Uważam, że warto włączyć się w tę akcję i przybliżyć treść konstytucji mieszkańcom naszego miasta. Warto przypomnieć czym jest ustawa zasadnicza? W jaki sposób wpływa na nas – zwykłych mieszkańców? W jaki sposób niestety, ale od pewnego czasu, jest łamana? – mówi Izabela Rozmysł z KOD Biała Podlaska.

Jak podkreślają organizatorzy, akcja zorganizowana została po to, by pokazać, że od 12 miesięcy w Polsce konstytucja jest łamana. W niedzielę (2 kwietnia) trzydzieści pierwszych osób, które pojawiły się na placu Wolności otrzymały konstytucję (z 1997 roku),  a także miały okazję odczytać jej fragment.

Poza tym organizatorzy zadbali o to, żeby nikt się nie nudził, przygotowano konkursy, tematycznie związane właśnie z konstytucją czy ogólnie naszym państwem.  Zadbano również o to, żeby nikt nie był głodny. Na mieszkańców czekały pyszne babeczki.

A frekwencja? Pewnie jak zawsze – mogła być większa, ale jak podkreśla Izabela Rozmysł z KOD, jak na Białą i tak było bardzo dobrze.

 

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza