Będący po służbie policjant, uratował 2–letnie dziecko

W miniony wtorek policjant bialskiej komendy, będący po służbie uratował 2–letnie dziecko. Dziewczynka była sina i traciła oddech. Funkcjonariusz udrożnił jej drogi oddechowe. Po tym ułożył ją w pozycji bezpiecznej, do czasu przyjazdu na miejsce karetki pogotowia wezwanej przez świadka. Życiu dziecka nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po godz. 18:00 na ul. Aliny Fedorowicz w Białej Podlaskiej. Policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, będąc po służbie, na terenie podziemnego parkingu jednego z bloków, zauważył roztrzęsioną kobietę trzymającą na rękach małe dziecko. Funkcjonariusz nie zawahał się ani chwili, pobiegł na ratunek. Wówczas okazało się, że dziecko wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Dwuletnia dziewczynka była sina i traciła oddech. W tym czasie w aucie przebywało drugie kilkuletnie dziecko kobiety.

Policjant nie czekając na przyjazd karetki zajął się dwulatką. Udzielając jej pierwszej pomocy przedmedycznej udrożnił drogi oddechowe dziewczynki, następnie ułożył w bezpiecznej pozycji. Gdy na miejsce dotarli ratownicy, zajęli się dzieckiem i zabrali je do szpitala. Jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Policjanci bialskiej jednostki systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, w tym również te z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W ostatnich warsztatach, które odbyły się pod koniec marca br. uczestniczył również policjant, który pomógł dwulatce.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza