Dzięki dwukołowcom strażnicy mogą dotrzeć tam, gdzie trudno jest dojechać radiowozem.

video: Zbigniew Maciejuk

 

Od kwietnia na ulicach miasta zauważymy dwuosobowe, rowerowe patrole straży miejskiej. Patrol pojawi się szczególnie w miejscach, w których dochodzi do największej liczby wykroczeń. Rower stworzy więcej możliwości ale przyczyni się również do promocji myślenia proekologicznego i prozdrowotnego.

– Niewątpliwą zaletą jednośladu jest zwiększenie mobilności patroli. Dzięki dwukołowcom strażnicy mogą dotrzeć tam, gdzie trudno jest dojechać radiowozem. W niektórych przypadkach skraca to również czas dotarcia na miejsce zdarzenia. Patrol rowerowy jest szybszy niż pieszy i bardziej dyspozycyjny, niż patrol zmotoryzowany – wyjaśnia Artur Kozioł, komendant bialskiej straży.

Rower ma także zmniejszać dystans komunikacyjny, poprzez stworzenie warunków bardziej bezpośredniego kontaktu. Pojawią się także korzyści ekologiczne i prozdrowotne, bo strażnicy na rowerach to przykład zdrowego trybu życia i zachęty do aktywności fizycznej.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza