Kontrabanda przewożona osobowym renaultem, ukryta była w specjalnie przerobionych schowkach

 

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili  i zabezpieczyli wczoraj ponad 5 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda przewożona osobowym renaultem, ukryta była w specjalnie przerobionych schowkach. Uszczuplenie skarbu państwa w tym przypadku wyniosło ponad 90 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, delegatura w Białej Podlaskiej ujawnili ponad 5 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze realizując posiadane informacje ustalili, że 57-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej posiadać może kontrabandę. Wczoraj auto, którym podróżował 57-latek zatrzymane zostało do kontroli. W jego wnętrzu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 5 tys.  paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które ukryte były w specjalnie przerobionych schowkach. Kontrabanda została zabezpieczona, natomiast 57-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. 

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru. To już kolejna wspólna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza