Inwestor może kupić działkę w bialskim Urzędzie Miasta

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej sprzedaje grunty miejskie, które znajdują się na terenie byłego wojskowego lotniska. Podjęta właśnie uchwała przyspieszy procedurę nabywania działek przez potencjalnych inwestorów.

Zgodę na sprzedaż działek z podstrefy ekonomicznej wyraziła Rada Miasta na wniosek prezydenta Białej Podlaskiej. Uchwała przyspieszy procedurę nabywania działek przez potencjalnych inwestorów.

Decyzja Rady Miasta w Białej Podlaskiej dotyczy działek, które od 2016 roku znajdują się w podstrefie ekonomicznej, na ternie byłego wojskowego lotniska, i są obecnie częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o około 100 hektarów działek, z czego 74 hektary to grunty miejskie.

Zainteresowanie przetargiem na działki, które przeprowadzi Pomorska Strefa, jest bardzo duże. Zainteresowani są przedsiębiorcy z kraju i z zagranicy. Szacowana wartość to 60-100 zł za metr kwadratowy gruntu. Dodatkowo inwestorom przysługują ulgi inwestycyjne, ponieważ grunty znajdują się na terenie Polski Wschodniej. Inwestorzy będą mogli nabywać grunty, kiedy strefa zostanie uzbrojona.

Przedstawiciele Pomorskiej Strefy Ekonomicznej chcą tu budować centrum logistyczne. Duże nadzieje wiążą z Nowym Jedwabnym Szlakiem, który bialska strefa mogłaby obsługiwać.

źródło: TVP Lublin

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza