Podając się za funkcjonariuszy policji namówili kobietę, aby ta zlikwidowała posiadaną lokatę.

Bialscy policjanci poszukują sprawców usiłowania oszustwa na szkodę 69-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej. Sprawcy podając się za funkcjonariuszy policji namówili kobietę, aby ta zlikwidowała posiadaną lokatę. Niestety zmieniając miejsce ulokowania środków finansowych podała sprawcom login i hasło do konta. Na szczęście zorientowała się, że padła ofiarą oszustów zanim Ci przelali pieniądze z jej konta. 

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie Białej Podlaskiej. Do 69-letniej mieszkanki miasta zadzwonili nieznani mężczyźni. W trakcie prowadzonej rozmowy sprawcy podając się za funkcjonariuszy policji, namówili kobietę do zlikwidowania posiadanej w jednym z banków lokaty. Pod legendą zagrożenia oszczędności kobiety, spowodowali, że ta przelała środki finansowe na inny posiadany przez siebie rachunek. Niestety w trakcie prowadzonych ze sprawcami rozmów telefonicznych przekazała im login i hasło internetowe do drugiego konta. Dodatkowo jako numer telefonu do otrzymania autoryzowanych kodów SMS, wskazała numer podany przez mężczyzn.

Po zakończonej rozmowie z fikcyjnymi funkcjonariuszami 69-latka skontaktowała się z członkami rodziny informując o całym zdarzeniu. Dzięki temu zdążyła zablokować swoje konto zanim przestępcy  dokonali wypłaty. O całym zdarzeniu poinformowała również stróżów prawa. Teraz oszustów szukają bialscy policjanci, po raz kolejny apelując o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Pamiętajmy, ze pomysłowość oszustów nie zna granic. Podają się za członków rodziny, którzy potrzebują pieniędzy, za urzędników mających wypłacić dotacje czy też wyrównania, jak też coraz częściej za policjantów i funkcjonariuszy CBŚP zajmujących się rozpracowaniem oszustów. Zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się osób najbliższych, bądź też skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Nie dajmy się zwieść oszustom.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza