Bialczanie upamiętnili siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

W przededniu 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej w Białej Podlaskiej odbyły się już po raz trzeci miejskie obchody tej tragicznej dla Polaków rocznicy. Przed mszą świętą uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy. Wśród tragicznie zmarłych byli m. in. związani z Białą Podlaską, gen. Błasik i stewardesa Barbara Maciejczyk.

Uroczystości rocznicowe odbyły się na placu przy Kościele Św. Antoniego, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca ofiary tragedii smoleńskiej ufundowana przez bialczan. Po mszy św. celebrowanej w intencji ofiar katastrofy odbył się uroczysty koncert muzyki poważnej.

Już niedługo bo 2 maja odbędzie się w Białej Podlaskiej odsłonięcie pomnika prezydenckiej pary na rewitalizowanym właśnie Placu Wojska Polskiego.

o bialskich obchodach w materiale TVP Lublin

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza