Papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

10 kwietnia br. (poniedziałek), funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu, podczas realizacji czynności służbowych na terenie Terespola, ujawnili i zatrzymali w dwóch pojazdach, zaparkowanych na terenie jednej z posesji, papierosy bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości rynkowej prawie 200 tys. zł. Kierowcami, kontrolowanych BMW oraz Mercedesa, byli obecni na miejscu: 49 oraz 46 – letni ob. Polski. Mężczyźni, mieszkańcy woj. mazowieckiego oraz lubelskiego zostali zatrzymani. W rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż papierosy są ich własnością, wcześniej skupowali je od obywateli Białorusi z zamiarem późniejszej sprzedaży ich z zyskiem w głębi kraju. Dodatkowo podczas czynności kontrolnych, funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych środki finansowe w postaci: 238 890 zł oraz 1400 euro.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 6 mln zł

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza