Muzyczna uczta u Radziwiłłów. Brawurowy koncert nauczycieli i uczniów.

tekst: Ola Majewska

video: Zbigniew Maciejuk

To była niezwykła muzyczna podróż w czasie. Orkiestra Kameralna Zespołu Szkół Muzycznych pod batutą  Waldemara Macieja Robaka wraz z solistami przeniosła nas do XIX i XX wieku. Wszystko za sprawą kolejnego koncertu z cyklu „Muzyka u Radziwiłłów”.

Tym razem zaprezentowali się, zdolni jak zawsze, uczniowie bialskiej szkoły muzycznej, a wśród nich: Klaudia Gałecka – za klawiaturą fortepianu, Przemysław Wojtaszek – na flecie. Zagrali również absolwenci i nauczyciele: Michał Robak – na klarnecie i Radosław Żyła – na saksofonie.

Zgromadzeni licznie mieszkańcy i miłośnicy muzyki mieli okazję na wtorkowym (11.04) koncercie usłyszeć: Koncert Fletowy S. Marcadante i Koncert Klarnetowy Karola Kurpińskieto, a także znane Andante Festivo Jeana Sibeliusa. Na koniec organizatorzy zaproponowali coś „lżejszego”, m.in. dzieła Glenna Millera czy Astora Piazzoli.

„Muzyka u Radziiwiłłów” to cykl muzycznych spotkań, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Jak podkreśla dyrektor szkoły muzycznej – Waldemar Maciej Robak – co pewien czas staramy się, aby w tych koncertach uczestniczyła orkiestra. Naszym celem jest to, aby orkiestra akompaniowała najzdolniejszym uczniom, którzy naprawdę świetnie grają-.

Dyrektor bialskiej szkoły muzycznej nie ukrywał po koncercie, że jest po prostu dumny ze wszystkich muzyków, ale także z mieszkańców, którzy tłumnie przychodzą na „Muzykę u Radziwiłłów”. Nie od dziś też wiadomo, że sala koncertowa jest po prostu dla nich za mała.

– Będąc w poniedziałek w Departamencie Szkolnictwa Artystycznego rozmawialiśmy z panią dyrektor Lidią Skrzyniarz. W związku z tym, że szkoła wypadła tak dobrze, że jesteśmy 10. szkołą w kraju, a najmłodszym zespołem szkół muzycznych I. i II. stopnia, więc zdobyliśmy wielkie uznanie i pani dyrektor powiedziała, że we wszystkim nam pomoże. Na co czekamy i bardzo liczymy – mówił po koncercie Waldemar Maciej Robak.

Wtorkowy koncert był niezwykły, wymagał ogromnego zaangażowania i dużej pracy, ale jak wielokrotnie podkreślał dyrektor bialskiej szkoły muzycznej – wszyscy wywiązali się z powierzonych im zadań doskonale, a koncert, chyba bez jakiejkolwiek przesady, możemy określić mianem brawurowego! Już czekamy na kolejne…

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza