We wnętrzu samochodu znajdowały się worki wyładowane nielegalnymi papierosami

Papierosy warte  ponad 300 tys. zł ujawnili podczas wspólnych działań związanych z bezpieczeństwem na głównych szlakach komunikacyjnych funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Policji w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu bialskiego.

 

14 kwietnia br., funkcjonariusze z Placówki SG w Białej Podlaskiej, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KMP w Białej Podlaskiej, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej na trasie K2 w m. Styrzyniec w pow. bialskim samochód marki Renault Traffic. Wspólne działania funkcjonariuszy obu służb związane były z zapewnieniem w okresie przedświątecznym, bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych. Zatrzymany do kontroli drogowej 24 – letni ob. RP, zachowywał się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno kierowcy jak i prowadzonego przez niego pojazdu. Przyczyny nerwowego zachowania mężczyzny okazały się jasne gdy został poproszony o otwarcie przestrzeni ładunkowej pojazdu. We wnętrzu znajdowały się bowiem worki wyładowane nielegalnymi papierosami. Kierowca pojazdu, mieszkaniec woj. pomorskiego został zatrzymany a auto wraz z kontrabandą trafiło na parking Placówki SG w Białej Podlaskiej. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 tys. paczek papierosów o wartości ponad 340 tys. zł.

 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze a zatrzymany kierowca pojazdu odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 6 mln zł.

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza