„Fachowcy z Brzeskiej” – projekt, jakiego jeszcze nie było. Bialska „dwójka” z dużą dotacją.

Zwołaną, tuż po Wielkanocy, 28. sesję rady miasta Biała Podlaska zdominował projekt „Fachowcy z Brzeskiej”, którego inicjatorem jest Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej. Szkoła otrzymała ponad 3 miliony złotych z funduszy unijnych. Dzięki temu będzie szkolić kadry, podnosić poziom nauczania, doposaży sale i zorganizuje praktyki i staże dla uczniów. 

 – Na projekt będzie składało się kilka elementów. To będą czterotygodniowe staże 186 uczniów (technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, technik informatyk, technik budownictwa), ponadto specjalistyczne szkolenia w zakresie technika budownictwa, technika systemów i urządzeń energetyki odnawianej  i dwutygodniowe staże dla nauczycieli. Na projekt będzie się składało również wyposażenie warsztatów i pracowni (ponad 1,7 mln zł), a także kursy dla uczniów – wylicza Daniel Sikona – dyrektor ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej.

Warto dodać, że szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej” przeprowadzi Państwowa Szkoła Wyższa, z którą bialska „dwójka” podpisała już stosowne porozumienie.

Łączna kwota projektu to 3 454 000 zł, z czego unijne dofinansowanie to ok. 3,2 mln zł. Szkoła jako wkład własny do projektu „dokłada” swoje pracownie, niewielką sumę (bo ponad 30 tyś. zł.) ZSZ nr 2 otrzyma również od miasta.

Jak wielokrotnie podkreślał dyrektor ZSZ nr 2 Daniel Sikona – szkoła chce iść z duchem czasu.

– Planujemy profesjonalną i nowoczesną pracownię motocyklową, pracownię mechatroniki, pracownię technika pojazdów samochodowych, odnawialnych źródeł energii, pracownię technika informatyka, technika cyfrowych procesów graficznych – wymienia dyrektor Sikona.

Szkoła stawia na nowoczesność i rozwój, a dzięki determinacji i skrupulatnej, wytężonej pracy całego zespołu ten rozwój będzie możliwy.

Projekt realizowany będzie od 1 maja tego roku, do końca września 2019 r.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza