Aktywne mamy spotkały się po raz czwarty. Rodzinny event już za nami

To już czwarta edycja eventu „Aktywna Mama” zorganizowanego przez stowarzyszenie „Dbamy o Mamy”, pod honorowym patronatem prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka i przy współpracy wielu partnerów. Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku hala bialskiej AWF wypełniła się młodymi i przyszłymi rodzicami. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.

– Do tej pory grupą odbiorców naszego eventu były przede wszystkim kobiety planujące macierzyństwo, spodziewające się dziecka albo bardzo młode mamy. Natomiast obserwujemy, że ta impreza skupia wokół siebie całe rodziny. Staramy się każdego roku jakoś ją urozmaicić, żeby nie była ona powtarzalna. W tym roku właśnie kładziemy nacisk na to, aby to było wydarzenie dla całych rodzin. Zaprosiliśmy do współpracy przy evencie Bialskie Centrum Kultury i formacje, które przy nim działają, chcemy przez to również promować zespoły dziecięce. Mówiąc krótko, obok tej części specjalistycznej, np. wykładów naszych lekarzy, będzie w tym roku część rozrywkowa, za którą będzie odpowiadało BCK – mówi nam Anna Kudelska-Huk – wiceprezes stowarzyszenia Dbamy o Mamy.

Skoro o rozrywce mowa to powiedzmy, że na IV. evencie „Aktywna Mama” wystąpili: tancerze z Dance Academy Studio pod kierownictwem Karoliny Brodzik-Zaremby, ponadto na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, nie mogło rzecz jasna zabraknąć występu bialskiej „Chwilki” pod kierunkiem Ireneusza Parafiniuka i recitalu Adriana Litewki.

Jako, że aktywna mama, to mama, która jest ze sportem za pan brat, nie mogło zabraknąć takiego właśnie sportowego akcentu. O to zadbała trenerka Maja Zajkowska z Fabryki Ciała, która poprowadziła pokaz Fit&Jump KIDS – dzieci na trampolinach.

Również przy okazji IV. eventu, stowarzyszenie zadbało o to, by rodzice mogli spokojnie rozglądać się po stoiskach wystawców, słuchać wykładów specjalistów, podczas gdy ich dzieci będą przebierały w atrakcjach, które zapewnią im profesjonalni opiekunowie skupieni w specjalnie do tego przeznaczonej strefie.

Stałą strefą na eventach „Aktywna Mama” jest zawsze strefa specjalistów, a to dlatego, że jak mówi nam wiceprezes stowarzyszenia – cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. I tak w tym roku rodzice, którzy pojawili się na hali AWF przy ul. Marusarza mogli wysłuchać trzech wykładów. Pierwszy z nich „Opieka nad noworodkiem i wcześniakiem na oddziale neonatologii WSzS” poprowadził ordynator bialskiej neonatologii dr Riad Haidar. Następnie na kanapie specjalistów zasiadł dr Andrzej Kisiel, który opowiedział o plusach i minusach cesarskiego cięcia. Na koniec pojawił się pediatra – dr Ireneusz Mikusek, który zapoznał zebranych z tematem szczepień i groźnych chorób, przed którymi chronią one nasze pociechy.

23 kwietnia hala AWF zmieniła się nie do poznania. Wydzielone zostały w niej cztery strefy: zdrowie, uroda, mama i tata, dziecko.

Strefa „dziecko” trafiła pod „opiekę” Magdaleny Chwesiuk, Eweliny Jasińskiej i Anny Romaniuk, „uroda” – to Ewelina Petrus i Beata Makaruk, „zdrowie” – to znów Beata Makaruk, Renata Kopytiuk i Natalia Tellos. „Specjaliści” to strefa, którą zajęły się Monika Miłosz i Beata Makaruk. Aleksandra Karaś, wspierana przez Joannę Burdzicką zadbały o szczegóły związane ze strefą „mama i tata”.

W czasie eventu nie mogło oczywiście zabraknąć tego, od czego wszystko się zaczęło, czyli ćwiczeń dla kobiet w ciąży według autorskiego programu Beaty Makaruk.

„Aktywna Mama” to: kreatywne zajęcia dla dzieci, występy młodych zdolnych bialskich artystów, zdrowe i smaczne przekąski, ale przede wszystkim wystawcy i specjaliści. Wśród nich między innymi: okulista, podolog, stomatolog, dietetyk, położna środowiskowa, pediatra, specjaliści ze szkoły rodzenia, fizjoterapeuci z RENMED., pedagog specjalny terapeuta integracji sensorycznej, ratownik medyczny, doradca noszenia w chuście, dyplomowany promotor karmienia piersią.

Na koniec na scenie wystąpił Janusz Maleńczuk.

Cała impreza nie mogła obyć się rzecz jasna bez upominków i losowania nagród ufundowanych przez sponsorów. Jak każdego roku, tak i tym razem zainteresowanie było ogromne i raczej nie trzeba pytać organizatorów, czy V. edycja „Aktywnej Mamy” odbędzie się. To chyba oczywiste…

 

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza