Białorusin przemycał narkotyki

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola udaremnili przemyt do Polski kilkudziesięciu gramów narkotyków. Zarzuty usłyszał 30-letni obywatel Białorusi.

Do zdarzenia doszło w sobotę (22.04.) na drogowym przejściu granicznym w Terespolu. W trakcie rutynowej kontroli celnej funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli w ściankach bagażnika osobowego volkswagena woreczek strunowy wypełniony granulatem koloru zielonego. Kolejny woreczek z identyczną substancją mundurowi znaleźli w kieszeni kurtki 30-latka, który podróżował autem. W związku z podejrzeniem, że w samochodzie może być ukryta większa ilość narkotyków do przeszukania pojazdu włączono szkolonego do wyszukiwania substancji psychoaktywnych psa służbowego Straży Granicznej. Samochód okazał się jednak czysty. Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli ślady i przeprowadzili test narkotykowy. Test wskazał obecność w granulacie Metylenodioksymetamfetaminy znanej też pod nazwą MDMA lub ecstasy.

Obywatel Białorusi wyjaśnił, że narkotyki nabył na bazarze w Brześciu i wiózł je do Polski na własne potrzeby. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego wprowadzenia do Polski substancji narkotycznej. 30-latek złożył wniosek o zgodę na dobrowolne poddanie się karze. W porozumieniu z prokuratorem ustalono karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres trzech lat. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał zapłacić grzywnę. Na poczet kary zabezpieczono kwotę 370 zł.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza