Czterech funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wyjechało na misję do Macedonii

Czterech funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wyjechało na misję do Macedonii, by wspierać macedońską policję w ochronie granicy. Jest to już 5. edycja misji i potrwa od 1 do 31 maja br. Do końca roku zaplanowano łącznie 10 edycji wspólnych operacji.

Z funkcjonariuszami przed ich wyjazdem spotkał się Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek. Funkcjonariusze NOSG wchodzą w skład 30 osobowej grupy, oddelegowanych do tego zadania funkcjonariuszy SG. O udzielenie wsparcia zwróciła się do Straży Granicznej strona macedońska.

 

Zgodnie z protokołem w sprawie wspólnej operacji Straży Granicznej z Policją Republiki Macedonii, 30 funkcjonariuszy SG wyposażonych w broń służbową z amunicją, podstawowe środki przymusu bezpośredniego i inny specjalistyczny przenośny sprzęt do ochrony granicy oraz pojazdy służbowe Straży Granicznej udało się do Macedonii na kolejną, piątą już misję wsparcia. W ramach misji funkcjonariusze SG będą wspierać macedońską policję w opanowaniu napływu imigrantów, m.in. poprzez realizację czynności związanych z rejestracją wniosków o ochronę międzynarodową, badanie autentyczności dokumentów, a także zapobieganie nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi.

 

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza