W IV LO im.S.Staszica w Białej Podlaskiej 180 absolwentów przystąpiło do matury

 

Wesele Stanisława Wyspiańskiego, fragmenty Quo Vadis Henryka Sienkiewicza i utworu Ziemia, planeta ludzi Antoine’a de Saint-Exupery’ego – z tymi tekstami musieli zmierzyć się tegoroczni maturzyści. Był też test i analiza wiersza Kazimierza Wierzyńskiego. Dzisiejszy egzamin rozpoczął maturalny maraton.

Przed wejściem do sali egzaminacyjnej zdenerwowanie wśród maturzystów dało się odczuć.

Na egzamin maturzysta mógł wziąć ze sobą tylko dowód osobisty i czarne długopisy. Każda próba ściągania od kolegów lub korzystania z telefonu komórkowego niosła za sobą surowe konsekwencje.

Egzamin pisemny na poziomie podstawowym trwa 170 minut. Składa się z dwóch części: maturzyści muszą napisać własny tekst i rozwiązać test. W części pisemnej do wybory mają rozprawkę lub analizę tekstu poetyckiego. W tym roku w arkuszu pojawił się m. in. Saint-Exupery i Wierzyński.

Teraz wypełnione arkusze trafią do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Aby zdać egzamin maturzyści muszą uzyskać minimum 30 procent punktów.

Do egzaminu maturalnego w IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej, gdzie ekipa pulsumiasta.tv pojawiła się z kamerą przystąpili wszyscy, którzy uzyskali klasyfikację czyli 180 absolwentów.

Zapraszamy na materiał video.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza