X Biała Blues Festival – jubileusz w doborowym towarzystwie

 

Biała Blues Festival to jeden z najpopularniejszych festiwali bluesowych Polski wschodniej, którego pomysłodawcą i twórcą jest znany bialski muzyk Jarek Michaluk. Festiwal jest jedną z wizytówek kulturalnych Białej Podlaskiej, stolicy Południowego Podlasia, gdzie przyjeżdżają znakomici artyści z Polski i z zagranicy. A byli wśród nich m.in.: Moreland & Arbuckle/USA/, Wanda Johnson & Shrimp City Slim Band (USA), Mike Russel Band/USA/, Alvon Johnson/USA/ Keith Dunn & Power Set/USA,PL, Juwana Jankins/USA/ Lester Kidson/Kanada/, Pete Brown & Krissy Matthews Band,/Wlk.Brytania/Patsy Gamble/Wlk.Brytania/, Charlie Slavik & St.Johnny Band/Czechy/, White Night Blues/Mińsk-Białorus/ Martyna Jakubowicz, Magda Piskorczyk, Ewa Uryga, Jorgos Skolias, Kasa Chorych, Sławek Wierzcholski z Nocna Zmianą Bluesa, Grzegorz Kapołka Trio, Doktor Blues, Boogie Boys i.in.

Na X jubileuszowej edycji festiwalu w auli AWF wystąpili: znana wrocławska aktorka i wokalistka Ela Dębska, której koncert był poświęcony pamięci jednej z najznakomitszych wokalistek w historii bluesa-Janis Joplin. Sobotni wieczór zakończył ceniony polski wokalista greckiego pochodzenia Jorgos Skolias, który ma za sobą występy w wielu legendarnych zespołach takich jak: Krzak, Young Power, czy Osjan. W jego towarzystwie usłyszeliśmy m.in. znakomitego śląskiego gitarzystę Grzegorza Kapołkę oraz muzyków z naszego miasta: Jarka Michaluka na basie i Radosława Żyłę na perkusji.

Drugi dzień festiwalu to występ śląskiej formacji z Tychów –Cree, na czele z jej liderem wokalistą i gitarzystą Sebastianem Riedlem, synem legendarnego wokalisty z grupy Dźem- Ryśka Riedla. Na zakończenie festiwalu wystąpiła gitarzystka z Nowego Jorku Jennifer Batten, która światową sławę zdobyła występując przez 10 lat u boku króla popu – Michaela Jacksona .

Zapraszamy na reportaż video z festiwalu.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza