Zakończyła się sesja fotograficzna do katalogu Pride of Poland

 

Przed jego obiektywem prezentowało się 11 koni czystej krwi arabskiej z hodowli w Janowie Podlaskim.

Glenn Jacobs, specjalizujący się w portretowaniu koni arabskich, pochodzi z Belgii, a obecnie mieszka w Katarze. Fascynuje się arabami od dzieciństwa. Z biegiem czasu pasja stała się sensem jego życia. Zajmował się zarówno trenowaniem koni arabskich, jak i hodowlą. Jest stałym współpracownikiem magazynu „Tutto Arabi”. Jego zdjęcia były publikowane w znanym na całym świecie magazynie „National Geographic”.

Jacobs po raz pierwszy miał okazję fotografować konie w Polsce. Sesja zdjęciowa odbyła się w dniach 8 -9 maja na terenie stadniny w Janowie Podlaskim.
Zdjęcia, które powstały podczas pracy Glenna Jacobs posłużą do stworzenia katalogu aukcji Pride of Poland. Równolegle w Janowie Podlaskim pracowała ekipa filmowa Arabian Essence. Efekty jej pracy będzie można zobaczyć w serii filmów video, przestawiającej portrety koni aukcyjnych. Katalog i filmy będą promować aukcję wśród potencjalnych kupców na całym świecie.
Na potrzeby sesji zdjęciowej konie były specjalnie przygotowywane – myte, czyszczone i czesane. Następnie ich sierść, grzywa i ogon są nabłyszczane specjalnymi preparatami. Głowa i okolice oka są dodatkowo nacierane oliwką i wazeliną. – Wszystkie te zabiegi mają na celu podkreślenie najbardziej pożądanych cech konia czystej krwi arabskiej. Idealny arab wyróżnia się szczupaczym, czyli wklęsłym, profilem głowy i dużymi wyrazistymi oczami. Ma długą tzw. łabędzią szyję, skośną łopatkę, horyzontalny zad i kończyny o tzw. suchej konstytucji. Pełen bukiet konia arabskiego można obejrzeć w kłusie, kiedy koń zawiesza nogi w powietrzu i przerzuca ogon na zad. Wtedy najbardziej korzystnie wygląda – tłumaczy Pani Anna Stefaniuk z SK Janów Podlaski.
Stadnina Koni w Janowie Podlaskim to najsłynniejsza i najstarsza w Polsce Państwowa Stadnina Koni. Specjalizuje się w hodowli koni czystej krwi arabskiej i półkrwi angloarabskiej. Jest organizatorem Święta Konia Arabskiego, czyli cyklu imprez dedykowanych hodowcom koni arabskich oraz ich miłośnikom. Tegoroczne Święto Konia Arabskiego odbędzie się w dniach 11 – 14 sierpnia. W programie wydarzenia znajdą sią tradycyjnie Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, aukcja Pride of Poland oraz Letnia Aukcja Koni Arabskich. Tegoroczna edycja będzie też finałem obchodów 200-lecia stadniny w Janowie Podlaskim.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza