Ani pociągiem, ani samochodem przemyt nie przejedzie

Warte ponad 40 tys. zł  papierosy zatrzymali na granicy w Terespolu i w Hrebennem funkcjonariusze służby celno-skarbowej. Kontrabanda ukryta była w pociągu towarowym oraz aucie 49-letniego obywatela Ukrainy.  

W poniedziałek (08.05.) funkcjonariusze z kolejowego przejścia granicznego w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej skontrolowali pociąg towarowy relacji Brześć – Małaszewicze. Okazało się, że w elementach konstrukcyjnych jednej z platform wagonowych nieznani sprawcy ukryli 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 27 tys. zł. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Sprawą zajmuje się Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Tego samego dnia funkcjonariusze z komórki realizacji w Hrebennem przyłapali na próbie przemytu 49-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna ukrył 1 tys. paczek papierosów w dostawczym mercedesie, którym przekraczał granicę. Podróżny miał jednak pecha, bo autem zainteresowali się nie tylko funkcjonariusze celno-skarbowi, ale też Porto – pies szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Niezawodny nos czworonoga bez trudu wywąchał papierosy upchane w skrytce w dachu. 49-latek przyznał się do własności wartego ponad 13 tys. zł nielegalnego towaru. Na poczet grożącej kary mieszkaniec Ukrainy wpłacił 10 tys. zł. Postępowanie w prawie o przemyt prowadzi Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zamościu.

kom. Marzena Siemieniuk  Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza